'
Temat dniaPolicjanci będą sprawdzali stan oświetlenia w pojazdach Gmina DrwiniaInauguracja kolejnego roku UTW w Drwini Powiat BocheńskiUczniowie powiatowych szkół otrzymali stypendia
Bezpieczeństwo publicznePijani kierowcy na drogach powiatu bocheńskiego

W Hebdowie koncert i wernisaż Adama Faglio

W niedzielę 13 października wielu miłośników malarstwa i muzyki zjawiło się w Hebdowie w ramach cyklu „Spotkania ze Sztuką”. Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie to ośrodek duchowości chrześcijańskiej, edukacji i kultury prowadzony przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów. Zlokalizowany w pięknych murach XII-wiecznego klasztoru norbertańskiego,

czytaj więcej...

Niedziela z Kulturą - zapraszamy Państwa do Hebdowa

Centrum Wiara i Kultura zaprasza na Hebdowskie Spotkania ze Sztuką. W ramach spotkania wernisaż wystawy prac Adama Faglio oraz koncert skrzypcowy Stanisława Słowińskiego.

Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla 2018

Olga Tokarczuk z literackim Noblem za 2018 rok oraz Peter Handke za 2019 - oto dwoje pisarzy, którzy zostali docenieni przez Akademię Szwedzką. Na tę chwilę przyszło nam czekać dwa lata. Wybór został nagrodzony głośnymi brawami publiczności zgromadzonej w sali Domu Giełdy w Sztokholmie.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

II Piknik Rekreacyjno - Sportowy

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza słuchaczy do udziału w II Pikniku Rekreacyjno – Sportowym w Mikluszowicach. Piknik zorganizowany będzie w obiektach sportowych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach w dniu 16 października (środa) 2019 roku.

czytaj więcej...

Najnowsza i największa atrakcja turystyczna

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej Krynica-Zdrój, \"Słotwiny Arena\"...

Małopolska Tour w Myślenicach

Kolejny przystanek rowerowej przygody zaplanowano 11 sierpnia na Zarabiu. Od godz. 10 rozpoczną się zapisy dla wszystkich chętnych na plaży trawiastej przy ul. Parkowej.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Uczniowie powiatowych szkół otrzymali stypendia

Starosta bocheński Adam Korta wręczył 59 uczniom stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne oraz postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego.

czytaj więcej...

Prokuratura, PCPR i PINB z nowym dachem!

Zakończono prace przy remoncie dachu na budynkach użyteczności publicznej zlokalizowanych przy ul. Windakiewicza.

Życzenia Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazwany Dniem Nauczyciela, z tej okazji Starosta Bocheński Adam Korta skierował do szkół życzenia.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Policjanci będą sprawdzali stan oświetlenia w pojazdach

„Twoje światła - nasze bezpieczeństwo” W siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

czytaj więcej...

Pijani kierowcy na drogach powiatu bocheńskiego

Mimo licznych apeli policjantów i prowadzonych akcji profilaktycznych, nadal nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Wydawać by się mogło, że świadomość o konsekwencjach jazdy „na podwójnym gazie” takich jak: wysokie kary finansowe, utrata prawa jazdy na wiele lat, a nawet kara pozbawienia wolności są wystarczającym argumentem odstraszającym potencjalnych sprawców przestępstw drogowych. Niestety, ...

Na policję zgłosił się 34-letni mężczyzna, który prawdopodobnie spowodował wypadek w Pogwizdowie

34-latek pochodzi z powiatu brzeskiego. Mężczyzna został zatrzymany. – Obecnie składa wyjaśnienia, prowadzone są z nim też czynności procesowe – mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

W piłkarski weekend derby: GKS - BKS

( Porażka Wisły w Książnicach… /GKS lepszy w derbach.../Rezerwy GKS II przegrały w Proszówkach.../Porażka Raby i Promienia.../Żubr wygrywa z Jodłówką.../) W niedzielę na stadionie w Drwini drużyna GKS Drwinia podejmie w meczu 14 kolejki IV ligi drużynę Bocheńskiego KS. Tuż przed meczem będzie krótka ceremonia pożegnania trenera Mateusza Stańca, który zakończył swoją pracę w GKS w roli trenera. Do końca rundy jesiennej zespołem pokierują wspólnie Michał Guja i Roman Stepankov...

czytaj więcej...

Rozpoczęcie sezonu Puszczy oraz Sobolika

Na strzelnicy LOK w Pogwizdowie strzelcy z klubów Sobolik i Puszcza Dziewin rozpoczęli kolejny sezon rywalizacji strzeleckiej pomiędzy klubami.

Piłkarski weekend 12/13 października 2019 r.

(Porażka GKS w Gorlicach.../ GKS II Drwinia pewnie zwycięża.../ Przegrana Raby.../ W derbach Promień lepszy.../ Wisła z kompletem punktów.../) W przedwyborczą sobotę zespół GKS Drwinia zmierzy się z zespołem Glinika Gorlice, który na swoim koncie ma 17 punktów i zajmuje 10 pozycje w tabeli. GKS jest aktualnie na 12 pozycji z dorobkiem 11 punktów...

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Inauguracja kolejnego roku UTW w Drwini

W najbliższy czwartek 24 października 2019 roku w Domu Ludowym w Drwini odbędzie się spotkanie inaugurujące kolejny rok dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini.

czytaj więcej...

Złoty Krzyż Zasługi dla Józefa Szczygła

W dniu 26 września 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbyła się XII zwyczajna sesja Rady Gminy w Drwini. W porządku obrad sesji znalazł się punkt, w którym uhonorowany został najstarszy sołtys na terenie gminy Drwinia Józef Szczygieł.

Śniadanie mistrzów kuchni w Zielonej

W przededniu czwartego spotkania znanych europejskich przedstawicieli sztuki kulinarnej, które odbyło się w dniu 26 września w Restauracji Art , mistrzowie kuchni odwiedzili gminę Drwinia i spotkali się na śniadaniu przygotowanym przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Dopłaty 2019: Kto w pierwszej kolejności otrzyma zaliczki?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami resortu rolnictwa oraz decyzjami Komisji Europejskiej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła dziś wypłaty zaliczek na poczet płatności bezpośrednich oraz płatności finansowanych z PROW. W ciągu pierwszych dwóch dni na konta rolników na trafić z tego tytułu 600 mln zł.

czytaj więcej...

Wyniki wyborów Okręg Nr 15 - Sejm i 34 Senat

Posłowie z Okręgu Nr 15, który obejmował powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto Tarnów.

Wojciechowski rozczarował brakiem konkretów

Janusz Wojciechowski, kandydat na komisarza ds. rolnych podczas wysłuchania w Parlamencie Europejskim unikał konkretnych rozwiązań, a to nie zostało dobrze przyjęte przez europosłów i osób zgromadzonych podczas wysłuchania.

Stołówka szkolna a VAT

Opłaty za korzystanie z wyżywienia w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz szkołach stanowią należności o charakterze publicznoprawnym.

czytaj więcej...

Wojciechowski jednogłośnie zaakceptowany

Polski kandydat na komisarza ds. rolnictwa w drugim wysłuchaniu w Parlamencie Europejskim był na tyle przekonujący, że uzyskał pozytywną rekomendację koordynatorów komisji rolnictwa PE. Głosowanie przebiegło dla Wojciechowskiego jednogłośnie.

27 września wybrano nowe władze Krajowej Rady Izb Rolniczych

Podczas I Posiedzenia KRIR IV kadencji, które odbyło się w Parzniewie wybrano nowe organy Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.