Temat dniaStarosta Korta odebrał dotację 2,8 miliona złotych dla Ekonomika Turystyka i RekreacjaMałopolska MTB Film Festiwal Bezpieczeństwo publicznePoszukiwany listem gończym spowodował wypadek w Bogucicach
Bezpieczeństwo publicznePrzelali krew dla ratowania zdrowia i życia

W piłkarski weekend derby: GKS - BKSDrukuj

W piłkarski weekend derby: GKS - BKS

( Porażka Wisły w Książnicach…/ GKS lepszy w derbach.../Rezerwy GKS II przegrały w Proszówkach.../Porażka Raby i Promienia.../Żubr wygrywa z Jodłówką.../)
W niedzielę na stadionie w Drwini drużyna GKS Drwinia podejmie w meczu 14 kolejki IV ligi drużynę Bocheńskiego KS.
Tuż przed meczem będzie krótka ceremonia pożegnania trenera Mateusza Stańca, który zakończył swoją pracę w GKS w roli trenera. Do końca rundy jesiennej zespołem pokierują wspólnie Michał Guja i Roman Stepankov.

Raba Niedary podejmie w niedzielę Rzezawiankę, a rezerwy GKS II Drwinia zagrają z mocnym zespołem Błyskawica Proszówki.

W sobotę Wisła Grobla zagra w Książnicach, natomiast w niedzielę zagrają: Żubr z Jodłówką, a Promień rozegra swój mecz z Koroną w Brzeźnicy.

IV LIGA - KOLEJKA 14:

GKS Drwinia - Bocheński KS, 3 – 0 (1:9), bramki zdobyli: Michał Guja 28', Kamil Augustyn 73', 84'.

SG – Dawid Malczyk (*****) - KS Chrzanów
Asystenci: Rafał Ziach, Łukasz Łobuzek
Żółte kartki: Augustyn, Grabowski, Ulas
.
Widzów 250

GKS Drwinia: Konrad Napieralski, Jakub Ptak, Kamil Augustyn, Kiril Krasovskyi, Damian Bochenek, Błażej Gumuła (Michał Bajda 65), Mateusz Kaczmarczyk (Wojciech Pacura 87), Dominik Pieprzyca, Rafał Ciesielski, Michał Guja, Roman Stepankov, rezerwa: Grzegorz Murzański.

KS Bocheński: Bartłomiej Grabowski, Andrei Arkhipau, Daniel Bukowiec (Filip Korta 80), Dawid Grzyb, Mateusz Kasprzyk (Filip Korta 40), Patryk Kura, Paweł Matras, Tomasz Rchwalski (Jakub Pasiut 86), Ernest Świętek, Mirosław Tabor (Bartłomiej Kurnyta 70), Jarosław Ulas, rezerwa: Damian Szydłowski.

Dla drużyny GKS było to pierwsze spotkanie, w którym rolę trenerów zespołu przejęli Michał Guja i Roman Stepankov.

Bezpośrednio przed spotkaniem zespół z Drwini podarował piłkę z podpisami zespołu dla najlepszego kibica – małego Filipa Tabora – w
podziękowaniu za obecność i kibicowanie w wielu spotkaniach zespołu. (Filip Tabor jest jednym z podopiecznych Fundacji Auxillium i wraz z rzeszą wielu wspomagających Jego leczenie osób stara się o powrót do zdrowia – przyp. Red.)

Zespół z Drwini przystąpił do spotkania derbowego, ze znanym rywalem z Bochni, wyraźnie zmotywowany.
Tak też układała się gra zespołu, który umiejętnie wykorzystał doświadczenie zawodników, by zdobyć przewagę w najważniejszych momentach spotkania. Efektem tego była pierwsza bramka, którą zdobył Michał Guja – trener. Bramka dodała wiary w wygraną i zespół z Drwini poczuł się pewniej,
Drużyna z Bochni miała również swoją szansę na zdobycie bramki, jednak zawiodła precyzja. Do przerwy wynik się nie zmienia.

W przerwie kibice i Zarząd GKS oraz zawodnicy podziękowali byłemu trenerowi Mateuszowi Stańcowi za pracę w okresie dwuletniego pobytu w GKS.

Druga połowa w meczu należała zdecydowanie do gospodarzy. Efektem tego były dwie bramki, które zdobył Kamil Augustyn. Ostatecznie gospodarze wygrywają mecz 3 – 0 i zdecydowanie poprawiają nastroje w drużynie i wśród kibiców.