'
Temat dniaW nowym żłobku w Drwini niedługo pojawią się dzieci Województwo MałopolskieNowe parkingi w Kłaju, Proszowicach i Dąbrowie Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Dziewinie
SportPuchar Świata w skokach narciarskich 2020 w Zakopanem

Policyjny pościg i zatrzymany nietrzeźwy kierowcaDrukuj

Policyjny pościg i zatrzymany nietrzeźwy kierowca

18 listopada 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który ma poruszać się drogą W980 na odcinku Melsztyn-Jurków. 

Wskazany pojazd został namierzony przez policjantów na terenie powiatu brzeskiego, gdzie kierowca mimo wyraźnych sygnałów nawołujących do zatrzymania pojazdu zignorował je i uciekał  narażając na niebezpieczeństwo pasażera jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kierujący poruszał się po drodze bardzo niebezpiecznie „od krawędzi do krawędzi”, ignorował kolejne sygnały zobowiązujące do zatrzymania pojazdu i nie stosował się do znaków oraz przepisów drogowych.  Kiedy pojazd wjechał na teren powiatu bocheńskiego do pościgu przyłączyli się policjanci z Bochni  kontynuując pościg wraz z policjantami z Wojnicza. W Lipnicy Dolnej kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w drewnianą konstrukcję co unieruchomiło pojazd.

Kierujący pojazdem to  36 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został zatrzymany i poddany badaniu trzeźwości, które wskazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Ustalono, iż posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu popełnił tym samy przestępstwo.  Niezatrzymanie się do kontroli drogowej również jest przestępstwem - za które grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa jak również wykroczenia drogowe (nie stosowanie się do znaków drogowych , itd.) odpowie przed sądem.

(info/foto_BP_KPP_Bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.