'
Temat dniaW nowym żłobku w Drwini niedługo pojawią się dzieci Województwo MałopolskieNowe parkingi w Kłaju, Proszowicach i Dąbrowie Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Dziewinie
SportPuchar Świata w skokach narciarskich 2020 w Zakopanem

Sukcesy bocheńskich policjantów w walce z plantacjami konopiDrukuj

Sukcesy bocheńskich policjantów w walce z plantacjami konopi

W dniach od 25 do 29 lipca funkcjonariusze Wydziału kryminalnego KPP w Bochni, prowadzili intensywne czynności ukierunkowane na likwidację upraw konopi indyjskich na terenie powiatu bocheńskiego.

Bazując na uzyskanych informacjach:
-w dniu 25.07.2017r. w Bochni w rejonie pustostanu , na nieogrodzonej, niezamieszkałej i zaniedbanej posesji - ujawnili w wysokiej trawie– 3 krzewy konopi indyjskich. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy;

- w tym samym dniu w Bochni przy ul. Brodzińskiego na posesji w pobliżu domu ujawnili 24 krzewy konopi indyjskiej rosnących w doniczkach Sprawca to – mieszkaniec Bochni lat 31 , uprzednio nie karany, któremu przedstawiono zarzut z art.63 ust 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności;

- w dniu 27.07 –w Stanisławicach w pobliżu domu – ujawnili 4 krzewy konopi – uprawa należała do mieszkańca tego domu, lat 34 – znanego policji, który uprzednio również był karany i skazany za to samo przestępstwo. Za uprawę konopi w warunkach recydywy grozi mu do 4 lat i 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności:

- w dniu w 29.07.2017r. w Puszczy Niepołomickiej w okolicy miejscowości Damienice– ujawnili 49 krzewów konopi indyjskich rosnących w większości w pojemnikach po farbach malarskich, w kilku blisko siebie usytuowanych miejscach. Przebrodzona zasadzka nie doprowadziła do ustalenia właściciela plantacji.

Łącznie w ciągu 5 dni zlikwidowano 80 krzewów konopi indyjskich z których jak szacunkowo obliczono można uzyskać 1760 gram gotowego narkotyku o wartości rynkowej około 40 000 zł. Ponadto w toku działań zabezpieczono 11,56 g gotowego suszu marihuany oraz 9,89 g amfetaminy.

Policja apeluje do spacerowiczów, grzybiarzy i innych osób, o przekazywanie informacji w przypadku zauważenia roślin konopi indyjskich na terenach leśnych, łąkach, nieużytkach. Likwidacja choćby jednego krzewu konopi indyjskich to- po wysuszeniu- kilkanaście do kilkudziesięciu gramów narkotyku który nie trafi na „ rynek” do dzieci i młodzieży.

W dniu 31 lipca 2017 r., w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykowa KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy na terenie Bochni w wynajmowanym przez jednego z nich mieszkaniu w bloku , prowadzili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli jako dowód w sprawie foliowy tunel do uprawy, wentylatory, przetwornice, filtry i lampy grzewcze. Ujawniono również 38 sztuk doniczek z wystającymi- odciętymi łodygami- co sugerowało, iż sprawcy zdołali już ściąć wyrosłe krzewy i wysuszyć. W toku przeszukania mieszkania zabezpieczono - susz marihuany o wadze 1790 gramów, a w toku dalszych czynności, tj. przeszukań osób zatrzymanych oraz miejsc ich zameldowania i zamieszkania, kolejne 470 gramów.

Łącznie zabezpieczono 2260 gramów suszu konopi indyjskich o wartości rynkowej co najmniej 50.000 zł.
Policjanci zabezpieczyli także u zatrzymanych pieniądze na poczet grożących im kar majątkowych w kwocie 7550 zł.
Podejrzani, to dwaj mieszkańcy Bochni w wieku 31 i 32 lat, uprzednio nie karani. Jak podają - jeden z nich utrzymuje się z prac dorywczych, drugi nie ma stałego źródła utrzymania.

Zebrane materiały przesłano do Prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie oraz zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych.

Za posiadania znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(info/foto_BP_KPP_Bochnia_R.Dudek)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg
  • 5_t1.jpg
  • 6_t1.jpg
  • 7_t1.jpg
  • 8_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.