'
Temat dniaStarosta Korta odebrał dotację 2,8 miliona złotych dla Ekonomika Turystyka i RekreacjaMałopolska MTB Film Festiwal Bezpieczeństwo publicznePoszukiwany listem gończym spowodował wypadek w Bogucicach
Bezpieczeństwo publicznePrzelali krew dla ratowania zdrowia i życia

Zakończenie programu profilaktycznego Zawsze do celuDrukuj

Zakończenie programu profilaktycznego Zawsze do celu

Wraz z zakończeniem roku szkolonego zakończył się również program pn. "Zawsze do celu" adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu gminy Drwinia. Program ten został opracowany i zrealizowany przez prowadzących zajęcia nieodpłatnie instruktorów strzelectwa sportowego z Koła Strzeleckiego LOK "PUSZCZA" Dziewin Krzysztofa Machaja i Leszka Machaja oraz sfinansowany ze środków będących dyspozycji wójta Gminy Drwinia Jana Pająka.

W ramach programu przeprowadzono 16 treningów (od marca do czerwca) w których wzięło udział 135 uczniów oddając około 7000 strzałów z zakupionych w tym celu karabinków pneumatycznych i śrutów. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności w każdą środę w godzinach popołudniowych. Ze środków przekazanych do realizacji zadania zakupiono również tarcze treningowe (kartonowe), tarcze biatlonowe, pokrowce na karabinki oraz inne akcesoria niezbędne do jego realizacji. Sprzęt ten służy również dzieciom, młodzieży i dorosłym chcącym rozwijać pasję do strzelectwa w bezpiecznych warunkach, stanowiąc atrakcyjna formę spędzania wolnego czasu - nie biorącym udziału w programie.

Program miał na celu promocję strzelectwa jako bezpieczną formę spędzania czasu, będącą alternatywą dla uzależnień a szczególnie Internetu i gier komputerowych. Jest to też integracja osób, edukacja i rywalizacja sportowa.

Z grona uczestników programu najlepsi wzięli udział w Wojewódzkich Zawodach Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Obronnym w Krakowie na strzelnicy Pasternik w dniu 21 czerwca br. reprezentując tym samym gminę Drwinia i Powiat Bocheński. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w  konkurencji dwuboju obronnego a chłopców IV miejsce w pojedynku strzeleckim - chociaż byli najmłodszą reprezentacją. Z całą pewnością był to efekt wielu godzin spędzonych na strzelnicy w Dziewinie.

Na zakończenie programu Klub Strzelecki zorganizował w dniu 28.06 turniej strzelecki dla uczestników, którzy wytrwale trenowali na zajęciach. Zwyciężyli strzelcy biorący udział w opisanych wcześniej zawodach. W drużynie dziewcząt w turnieju strzeleckim pierwsze miejsce zdobyła Angelika Zdebska, miejsce drugie zajęła Zuzanna Gąsiorek a brązowy medal otrzymała Zuzanna Młynarz. Wśród chłopców najlepszym strzelcem został Piotr Machaj, srebrny medal ustrzelił Kacper Machaj a na miejscu trzecim uplasował się Bartłomiej Aksamit. O miejscu zdecydował suma punktów uzyskana w trzech najlepszych strzelaniach (na 5) przeprowadzonych od maja. Dekoracji dokonał obecny na zakończeniu programu Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk w obecności prezesa KS LOK "PUSZCZA" Dziewin Leszka Machaja i instruktora Krzysztof Machaja.

(opr. L. Machaj/foto_ks_lok_puszcza))

Zdjęcia

  • zakonczeniezawsze_do_celu01_t1.jpg
  • zakonczeniezawsze_do_celu02_t1.jpg
  • zakonczeniezawsze_do_celu03_t1.jpg
  • zakonczeniezawsze_do_celu04_t1.jpg
  • zakonczeniezawsze_do_celu05_t1.jpg
  • zakonczeniezawsze_do_celu06_1_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.